Opakowanie zegarka

Bardzo wielu twórców podrabianych zegarków skupia się przede wszystkim na samej jakości wykonania zegarka. Dokładają oni wszelkich starań, aby był on jak najbardziej podobny do oryginału. W wielu przypadkach jednak przykładają się w bardzo minimalnym stopniu do jakości wykonania opakowania. To właśnie tutaj możemy dostrzec naszą szansę na wykrycie pewnych nieprawidłowości. Jeżeli nasze opakowanie w jakiejkolwiek stopniu różni się pod kątem oryginalnego opakowania (na przykład pod kątem kroju czcionki), powinien być to dla nas znak ostrzegawczy, że całość produktu może być podróbką. W takich sytuacjach nie warto wdawać się w dyskusję i należy zakończyć proces zakupowy bez finalizacji transakcji.

Jak rozpoznać oryginalny zegarek przez Internet? Przede wszystkim powinniśmy kupować tylko i wyłącznie w sklepach internetowych, które posiadają wszelkie certyfikaty jakości. Każdy z zegarków powinien mieć opakowanie, dzięki któremu będziemy mogli stwierdzić, czy dany produkt jest oryginalny. Jeżeli cena produktu w sklepie internetowym jest zbyt niska, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z falsyfikatem.

alternative

Oryginalne logo

Logo sprawdzonych producentów zazwyczaj jest zastrzeżone prawnie. Użycie takich logotypów na innych produktach mogłoby się skończyć bardzo dużymi karami finansowymi dla firm produkujących falsyfikaty. Jednakże istnieją pewne uwarunkowania, które pozwalają używać takich logotypów na podrabianych zegarkach. Mianowicie mowa tutaj o drobnych zmianach, które odróżniają oryginalne logo od tego podrabianego. Naszym zadaniem jest przeanalizowanie wszystkich logotypów znajdujących się na czasomierzu i dookoła niego, czyli na opakowaniu, tarczy oraz kopercie. Producenci podrabianych dóbr bardzo dobrze kamuflują oryginalne logo, zatem z całą pewnością przyda się tutaj oko fachowego zegarmistrza, który będzie umieć dostrzec zmiany. Po wielu latach doświadczenia doskonale zna on sztuczki producentów podrabianych zegarków.

Głośność pracy

Jak sprawdzić, czy zegarek jest oryginalny? Sprawdź jego głośność. Prestiżowe marki charakteryzują się tym, że ich mechanizmy pracują niebywale cicho. Jeżeli ten zakupiony przez nas wydaje głośne dźwięki, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że zakupiliśmy podrobiony produkt. Problem ten można w bardzo łatwy sposób zweryfikować podczas zakupów w sklepie stacjonarnym. Znacznie większy kłopot powstaje jednak przy zakupach internetowych. Należy jednak wtedy pamiętać, że do każdego produktu, który został zakupiony przez Internet, przysługuje nam prawo na 14 dni do zwrotu. Jeżeli nie jesteśmy pewni, co do pracy naszego zegarka, warto zwrócić się o pomoc fachowców w tym zakresie.

Dlaczego nieoryginalne zegarki głośno pracują? Zazwyczaj korzystają one z mechanizmów bardzo słabej jakości, co bezpośrednio wpływa nie tylko na samą głośność, ale również działanie. Dowiedziono również, że żywotność podróbki, jest o wiele niższa niż jej oryginalnego odpowiednika.

Gdzie sprawdzić autentyczność zegarka? Najlepszym rozwiązaniem będzie pójście do zaufanego zegarmistrza, który w ciągu kilkunastu sekund może stwierdzić, czy zakupiony przez nas czasomierz należy do oryginalnych. Taka osoba może być dla nas bezcenna, ponieważ kupno zegarka często wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Zapewne nikt z nas nie chce kupować produktów, które nie są w żaden sposób oryginalne. Doświadczony zegarmistrz ma wiele sprawdzonych sposobów, jak rozpoznać oryginał i z całą pewnością wskaże nam elementy, na które należy zwrócić uwagę podczas samego zakupu.